News

Riasztórendszer választó

Vezetékes vagy vezeték nélküli riasztórendszert válasszak?

Riasztórendszer telepítésén gondolkodsz az otthonodban, de nem tudod, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli riasztórendszert válassz? Ne aggódj, ezzel nem vagy egyedül! Éppen ezért összeállítottunk egy gyors összefoglalót ami segítséget nyújt a döntésedben:

Otthoni lakásriasztó rendszerek: hogyan működnek?

A vezeték nélküli lakásriasztó rendszerek  az otthonodban működő WiFi-kapcsolatokat használják arra, hogy a riasztórendszer központja kapcsolatot tartson az érzékelőkkel, a kezelővel vagy a szirénával. Ezzel szemben a vezetékes verziók – igen, jól tippeltél! - a kézzelfogható vezetékeket használják.

Összehasonlítunk 4 lényeges szempontot a vezeték nélküli és a vezetékes lakásriasztó rendszerrel kapcsolatban, hogy könnyebben el tudd dönteni számodra melyik a legjobb választás:

Vezetékes riasztórendszer

Kommunikáció: 

Ha ilyen lakásriasztó rendszer mellett döntessz, akkor a rendszer minden egyes elemét (központ, kezelő, sziréna, távfelügyeleti átjelző) vezetékkel kell összekötni. A vezeték a típusától függően nagyjából egy ceruza szélességű és általában további 4-8 vékony vezetéket tartalmaz. Ezt a biztonságtechnikai kábelt falon kívül is lehet szerelni, például a falra ragasztva vagy a falon belül csőben elvezetve. Ha meg tudod oldani érdemes a vezetékeket a falba beépítve, vagy ízlésesen eltakarva/elvezetve felszerelni. Ez nem csak esztétikai szempontból lehet fontos, de a vezetékek esetleges sérüléseit is elkerülhetjük.

Riasztó rendszer kiépítés:  

A lakásriasztó rendszerek vezetékei miatt nem túl egyszerű az elhelyezése és beüzemelése, és a programozása is sokkal bonyolultabb, mint a vezeték nélküli társainak, ezért egy profi telepítő céggel érdemes a kivitelezést végeztetni. 

Ehhez egy kis segítséget itt találsz: A kivitelezésről bővebb infót itt találsz.

Riasztó mobilitása: 

Ha ezt a lakásriasztó rendszert egyszer már telepítetted, akkor az jó esetben örökre ott marad. Nehéz áthelyezni és munkaigényes egy új érzékelő hozzáadása. Minden esetben újra kell vezetékezni, ami ragasztással, véséssel és a hibák helyreállításával járhat.

Riasztó rendszer karbantartás: 

Sem a vezeték nélküli, sem a vezetékes riasztórendszer nem igényel bonyolult karbantartást. Évente érdemes leporolni a mozgásérzékelőket és 8-10 évente akkumulátort kell cseréltetni a központban és a kültéri szirénában.

Vezeték nélküli riasztó rendszer

Riasztó rendszer kommunikáció:

Ezek a riasztó rendszerek erős WiFi-kapcsolatra támaszkodnak ahhoz, hogy megfelelően működjenek. Az érzékelők és a központ általában 2-3 falon át képesek egymással kommunikálni jelvesztés nélkül. 

Fontos: ne ülj fel azoknak a hirdetéseknek, ahol több száz méteres hatótávolságot emlegetnek, mert az az adat szabadtérre érvényes. Egy épületen belül ritkán van olyan, hogy az érzékelő és a központ között nincs fal :)

Riasztó rendszer kiépítés: 

Képzeld el, hogy beköltözöl egy szépen felújított, frissen festett falú gyönyörűszép lakásba. Ugye hogy nem szívesen bontanád ki a falat pár vezeték kedvéért? Ha az ilyen riasztó rendszerek mellett teszed le a voksod, akkor te magad is mindössze egy csavarhúzó segítségével rögzítheted az érzékelőket és a központot is. Nincs vésés, nincs fúrás, visszajavítás vagy festés. Ez a legnagyobb előnye a vezeték nélküli riasztó rendszereknek.

A riasztó mobilitása: 

Ahogy az életünk halad, úgy alakul hozzánk is a környezetünk. Beköltözünk egy nagyobb lakásba, átalakítjuk mert kell egy új szoba, extrábban felszerelt konyha, idővel ha tehetjük elköltözünk egy kertes házba. Ha nem kell vezetékekkel bajlódni, ezeket mind megtehetjük ugyanazzal a vezeték nélküli riasztó rendszerrel. Könnyű le- és felszerelhetősége miatt bárhova átteheted pár mozdulattal és bővítheted plussz érzékelőkkel ha arra van szükséged.

Riasztó rendszer karbantartás:

Az ilyen riasztórendszerekben lévő központ, érzékelők és távirányítók elemcseréje házilag megoldható. Egy-egy eszköznél ez évente egy percnél nem vesz több időt igénybe.

 

„Akkor most a vezetékes vagy vezeték nélküli riasztórendszer a megfelelő számomra?”

 

Ha mondjuk egy olyan otthonba költözöl, ami épp építés/felújítás alatt áll vagy már a vezetékek ki vannak alakítva egy előző rendszer miatt, akkor tökéletes lehetőséged van arra, hogy egy vezetékes riasztó rendszert telepíts.

Abban az esetben, ha a riasztórendszer nincs előkészítve, a kábelek nincsenek előre beépítve a falba, ha csak ideiglenesen tartózkodsz a lakásban vagy csak bérled, akkor a vezeték nélküli wifi riasztórendszer a jobb választás.

Akár vezetékes, akár vezeték nélküli riasztó rendszert választassz, győződj meg róla, hogy a család minden tagja tudja, hogyan kell aktiválni és kikapcsolni a riasztó rendszert.



A kamerarendszer telepítés lépésről-lépésre

A kamerarendszer telepítés lépésről-lépésre

Hogyan zajlik nálunk egy komplett kamera rendszer telepítési folyamat?

Amikor ezt a cikket olvasod, akkor már valószínűleg jó úton jársz. Megszületett a döntésed, hogy komplett kamera rendszer segítségével fogod védeni értékeidet (lakás, családi ház, nyaraló, kisebb üzletek, irodák, vendéglátó helyek). Azért, hogy tisztábban lásd a kamerarendszer telepítés folyamatot, néhány gondolatban összeszedtem a kivitelezés fontosabb lépéseit.

1. Az első lépés, amikor felhívsz minket. 

Sokan már eddig sem jutnak el, úgyhogy büszke lehetsz magadra!

A pár perces telefonbeszélgetésben fontos információkat kell megtudnunk, hogy tisztázzunk néhány lényeges kérdést a biztonsági kamera rendszer telepítéssel kapcsolatban. Az igényfelmérés során pontosítjuk a kamera rendszer telepítés részleteit és információt kapsz a végösszegről is, nálunk nincs zsákbamacska. 

Néhány fontos kérdés, amit felteszünk neked:

- Kültéri vagy beltéri megfigyelésre gondoltál, esetleg mindkettőre? Ez alapján el tudjuk dönteni milyen körülményeknek van kitéve a biztonsági kamera rendszer és ennek megfelelően zajlik majd a telepítése is.

- Új építésű, építés alatti az otthonod? Amennyiben építés alatt áll az otthonod kisebb beavatkozásokkal is kiépíthető a kamerarendszer telepítés és a vele járó vezetékezés. Természetesen nem csak a falban történhet a vezetékek elvezetése, de ebben az esetben az esztétikus és biztonságos elvezetés a cél.

- Hány területet szeretnél megfigyelni? Ennél a pontnál azt is átbeszéljük, hogy valóban azokat a területeket kell-e megfigyelni, amire te gondoltál.

- A biztonsági kamerák az épület falára kerülnének, vagy szükség lehet átfeszítésre is? Átfeszítésnek nevezzük, mikor a komplett biztonsági kamera rendszer vezetékeit például a háztól egy oszlopig vagy kertkapuig “kifeszítjük”.

- Milyenek a fényviszonyok éjszaka, elér-e odáig a közvilágítás, esetleg van saját kerti lámpád? Nem baj ha nincs, mivel valamennyi általunk szerelt biztonsági kamera rendszer éjjelátó funkciójuknak köszönhetően egyéb megvilágítást nem igényel. Az éjjellátó kamerákról ebből a cikkből tudhatsz meg többet.

- Fontos-e a távoli elérés? Ez akkor fontos ha például szeretnéd munkából vagy nyaralásból is elérni a kamerádat. Ebben az esetben olyan komplett kamerarendszer kiépítése ajánlott, amit a világ bármely pontjáról elérhetsz okos eszközödről.

- Rögzítésre is szükség van? Ha igen, mennyi ideig szeretnéd tárolni a felvételeket? A komplett kamera rendszer központi egysége tartalmaz egy wincsesztert, ami a felvételeket őrzi. Többek között ennek a wincseszternek a mérete határozza meg, hogy mennyi ideig őrizhető meg a felvétel. Itt néhány naptól akár hónapokig terjedhet az idő.

Amennyiben sok kamerából álló bonyolult biztonsági kamera rendszer szereléséről van szó, kollégánk a helyszínen is pontosítja a kivitelezés részleteit.

Ha telefonon le tudtuk tisztázni a lényeges információkat, megbeszéljük a lehető legközelebbi dátumot a kamerarendszered telepítéséhez.

2. A biztonsági kamera rendszer telepítés

A komplett biztonsági kamera rendszer telepítési folyamat során alaposan átbeszéljük, hogy mit, miért és hogyan fogunk elvégezni. Először meghatározzuk a kamerák pozícióját és a központ helyét, majd megkezdjük a vezetékezést.

Fontos, hogy olyan helyre kerüljenek a biztonsági kamerák ahol zavartalanul üzemelhetnek és a lehető legjobb szolgálatot teszik neked. Ha például egy üzlet belső terét szeretnéd megfigyelni, fontos, hogy az utcafronti kirakaton kívüli mozgás ne zavarja meg a mozgásérzékelőjét, vagy az ereszről visszatükröződő fény ne vakítsa el a kamerát. Az ilyen finomhangolások mind befolyásolják a kamerák felszerelését és beállítását. 

A vezetékek elvezetésénél a minnél esztétikusabb kivitelezésre törekedünk, de ez függ a hely adottságaitól és a biztonsági kamerák helyzetétől is. 

Extrém esetekben előfordulhat, hogy egy alkalom nem elég a komplett biztonsági kamera rendszer kiépítésére, ha mondjuk egy 8-10 kamerás rendszert kell falakon át vezetve kivitelezni, de a legtöbb esetben csak néhány órás folyamatról van szó.

3. Beüzemelés és teszt

Miután a biztonsági kamerák elhelyezésre kerültek, beüzemeljük őket. Ezután finomhangoljuk a kamera képeit, beállítjuk a központot (például a mozgásérzékelést, rögzítési módokat stb.), és szükség esetén beállítjuk a távoli elérést is. 

Végül teszteljük a biztonsági kamera rendszer elemeit és a beállításokat, ezek után jön egy részletes oktatás, hogyan tudod a lehető leghatékonyabban kezelni a rendszert. Majd átadjuk az elkészült kamerarendszert és a szükséges dokumentumokat. Ezzel kész is az igényeidnek megfelelő biztonsági kamera rendszer amivel innentől biztosíthatod otthonod, szeretteid és vagyontárgyaid védelmét. 🙂

A telepítéssel viszont még nem ért véget a munkánk! Ügyfélszolgálatunkat és technikusainkat  az átadás után is bátran hívhathatod kérdés vagy technikai segítséggel kapcsolatban.

Reméljük, hogy ez a blogcikk segített jobban megérteni, hogyan zajlik nálunk a biztonsági kamera rendszer telepítési folyamat az igényfelméréstől egészen a kész rendszer átadásáig. Ha bármilyen kérdésed van, ne habozz felvenni velünk a kapcsolatot!

 

Miért érdemes szakembert bevonni a kamera rendszer telepítésébe?

5+1 érv a biztonsági kamera rendszer telepítési folyamat szakemberre bízása mellett


A biztonsági kamera rendszer telepítése nem csupán egy technikai feladat, hanem egy összetett folyamat, amely szakértelmet, tapasztalatot és gondos tervezést igényel. A biztonsági kamera rendszer telepítés folyamata során számos tényezőt kell figyelembe venni, beleértve a rendszer típusát, a telepítés helyét, a technikai támogatást és a jogi megfelelőséget. Ebben a cikkben bemutatjuk, miért érdemes szakembert bevonni a kamera rendszer telepítésébe, és milyen előnyökkel jár ez.

 

1. Szakértői tanácsadás, igényfelmérés


A biztonsági kamera rendszer telepítése előtt fontos megérteni a rendszer működését és a különböző típusú kamerák előnyeit. Egy szakember segíthet a legmegfelelőbb kamera rendszer kiválasztásában, figyelembe véve az Ön igényeit és a telepítés helyszínét. 

Például, ha egy nagy területet kell lefedni, a szakember javasolhatja a PTZ (Pan-Tilt-Zoom) kamerák használatát, amelyek képesek nagy területeket lefedni és a felhasználó igényeinek megfelelő irányított mozgásra. Ezzel szemben, ha egy bejáratot vagy szűk területet kell megfigyelni, a szakember javasolhatja a bullet (cső kialakítású) vagy dome (félgömb kialakítású) kamerák használatát. 

 

2. Szakszerű, igényeknek megfelelő kamera rendszer telepítés

 

A kültéri biztonsági kamera rendszer telepítésekor fontos, hogy a kamerák a megfelelő helyen legyenek elhelyezve a legjobb látószög és lefedettség érdekében. Egy szakember biztosítja, hogy a kamerák az igényeknek megfelelő helyen legyenek elhelyezve, és hogy a rendszer optimálisan működjön. Például ha a kamerát túl alacsonyan helyezik el, könnyen manipulálható vagy rongálható. Ha túl magasan van, a képminőség romolhat, így kulcsfontosságú a megfelelő biztonsági kamera kamera típus ismerete.

 

3. Garancia és technikai támogatás

 

A biztonsági kamera rendszer telepítése után előfordulhatnak technikai problémák. Egy szakember gyorsan és hatékonyan képes kezelni ezeket a problémákat, minimalizálva a rendszer leállásának idejét. Például, ha a kamera nem rögzít, a szakember a szakmai tapasztalatai alapján gyorsan diagnosztizálhatja és megoldhatja a problémát, anélkül hogy a tulajdonosnak hosszú órákat kellene töltenie a kamera rendszer szétszerelésével és kiismerésével.

 

4. Karbantartás és javítás

 

Előfordulhat, hogy a biztonságikamera rendszer időszakos karbantartást igényel a hosszú távú megbízhatóság növelésének érdekében. Egy szakember segíthet a rendszer karbantartásában és a szükséges javítások elvégzésében, mivel a telepítés során felmérte a külső behatásokat és az esetleges használatból eredő későbbi hibalehetőségeket. Például, a szakember aki a beállításokat elvégezte ellenőrizheti a biztonsági kamera állapotát és a kábelek élettartamát, tisztíthatja a lencséket, ellenőrizheti a csatlakozásokat, és szükség esetén cserélheti a kamerákat.

 

5. Jogi megfelelőség

 

A biztonsági kamera rendszer telepítésekor be kell tartani a bizonyos jogszabályokat. Egy szakember tisztában van ezekkel a szabályokkal és biztosítja, hogy a rendszer megfeleljen a jogi követelményeknek. Például, ha bizonyos területeken tilos a közterületek, mint például a járdák megfigyelése az elhelyezésnél ezt figyelembe véve tudja beállítani a látószöget, ezzel is megkímélve a tulajdonost a későbbi kellemetlen jogi következményektől.

 

+1 Gazdaságosság

 

A szakember számos előnye közül az egyik legfontosabb, hogy megóvja a felhasználót a felesleges túlköltekezéstől. Szakértelmének köszönhetően csak a feltétlenül szükséges ár-érték arányban legjobb biztonsági kamera rendszer telepítését  javasolja és azokat úgy állítja be, hogy a lehető leghatékonyabban lefedjék az igényeket. Így ha az ingatlan biztonsága kivitelezhető például 2-3 megfigyelendő pontra állított kamerával (bejárat, kapubeálló, hátsó kerítés) akkor a szakember nem fog túlköltekezésre buzdítani, hiszen tudja, hogy egy ekkora területet mekkora rendszerrel lehet a leghatékonyabban lefedni.

Ha kiváncsi, a kamerarendszer telepítés folyamatára, olvassa el kapcsolódó cikünket: https://riaszto-szereles.com/blog-defaults/kamerarendszer/a-kamerarendszer-telepites-lepesrol-lepesre.

Ezeket a tényezőket ismerve így már ön is láthatja, hogy a kamera rendszer telepítése nem csak a kamerák elhelyezését jelenti. Számos tényezőt kell figyelembe venni, aminek tudásával egy átlagos felhasználónak nem kell tisztában lennie. Egy szakember bevonása biztosítja, hogy a kültéri kamera rendszer hatékonyan és megbízhatóan működjön, és hogy a rendszer megfeleljen az Ön igényeinek. Ez  nem csak a telepítési folyamatot könnyíti meg, hanem hosszú távon is biztosítja a rendszer hatékony működését és a biztonságát. Ne bízza a biztonságát a véletlenre, válassza a szakértői segítséget!

 

Image